ZSSK zrušila súťaž na nákup 25 elektrických jednotiek za 160 mil. eur

1301
0

Bratislava 19. decembra (TASR) – Štátny osobný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zrušila súťaž na nákup 25 elektrických jednotiek za predpokladanú cenu 160 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Dopravca zrušil tender na základe odporúčania Európskej komisie, ktorá rieši doručené podanie. „Európska komisia po preskúmaní doručeného podania odporučila predmetné verejné obstarávanie zrušiť, pretože v prípade uzavretia zmluvy by bola zo strany Európskej komisie vykonaná výrazná korekcia pridelených prostriedkov z fondov EÚ,“ vysvetlila ZSSK. Dopravca chce na pôvodný predmet zákazky vyhlásiť nové verejné obstarávanie v priebehu januára 2017.

Súťaž ZSSK vyhlasovala v septembri 2015 a chcela ňou nakúpiť desať kusov dvojsystémových elektrických jednotiek, z toho osem kusov s obsaditeľnosťou minimálne 220 sediacich cestujúcich a dva kusy s obsaditeľnosťou minimálne 300 sediacich cestujúcich. Súčasťou tendra bola aj opcia na nákup ďalších elektrických jednotiek, maximálne do sumy 160 miliónov eur. Predpokladané množstvo bolo teda 25 elektrických jednotiek.

Foto: Elektrická pohonná jednotka 671 ZSSK (wikipedia.org)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.