ZSSK zabezpečí revízie protipožiarnych zariadení ŽKV za 2,79 milióna eur bez DPH

344
0

Bratislava 23. augusta (TASR) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zabezpečí revízie a odstraňovanie porúch protipožiarnych zariadení železničných koľajových vozidiel (ŽKV) za 2,79 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Predmetom zákazky je vykonávanie revízií a opráv protipožiarnych zariadení systémov Alfa 80, Antidet FSS-2, ESTO a Alfa 80 F8, ktorými sú vybavené železničné koľajové vozidlá ZSSK radu 840, 425, 671, PushPull, 861, 361, 381, 263 a osobné vozne radu Bdmpeer. „Ide o bežnú revíznu činnosť, ktorá vyplýva z odporúčaní výrobcov a príslušných právnych predpisov,“ priblížil hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Služby pre železničnú spoločnosť zabezpečí firma Rudos Ružomberok.

V roku 2019 doposiaľ eviduje ZSSK päť prípadov požiaru so škodou nad 2660 eur. Pri väčšine sa podľa Kováča ŽKV po udalostiach vracajú naspäť do prevádzky. V januári išlo o dva prípady, v júli rovnako dva a v auguste to bol doposiaľ jeden takýto prípad. Hovorca ZSSK zdôraznil, že sú to čísla, ktoré sú porovnateľné s predchádzajúcimi rokmi a nijako sa nevymykajú zo štatistík.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.