ZSSK pridá na Vianoce 24 posilových spojov a vyše 100 vozňov k vlakom

362
0

Bratislava 12. decembra (TASR) – Záujem ľudí o cestovanie vlakmi pred vianočnými sviatkami už tradične narastá. Keďže tento rok pripadajú na víkend, štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva najväčší nápor ľudí vo štvrtok (22.12.) a v piatok (23.12.).

Dopravca preto podľa hovorcu Tomáša Kováča pridá v obidva tieto dni smerom z Bratislavy do Košíc navyše štyri vozne do InterCity (IC) vlaku s odchodom z hlavného mesta o 15.47 h. V piatok zase posilní o dva vozne IC vlak s odchodom z Bratislavy o 9.47 h.

„Celkom ZSSK pridáva 24 posilových vlakov a vyše 100 vozňov k vlakom kategórií InterCity, k rýchlikom, regionálnym rýchlikom, regionálnym expresom a k osobným vlakom,“ vymenoval Kováč.

Pred sviatkami sa cestujúci presúvajú najmä zo západu Slovenska na stredné a východné Slovensko a po sviatkoch opačne. „Podľa skúseností z minulých rokov vieme, že pred Vianocami sa počet cestujúcich vo vlakochaž zdvojnásobí,“ dodal hovorca.

Spoločnosť preto ľuďom odporúča kúpiť si miestenky, ktoré im v diaľkových vlakoch zabezpečenia miesto. Z denného priemeru 1445 vlakov predstavujú diaľkové spoje 203 vlakov. Vyše 1200 vlakov sú regionálne spoje, do ktorých si nie je možné kúpiť miestenky. Všetky posilové vlaky sú pritom zapracované v platnom cestovnom poriadku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.