ZSSK CARGO hľadá rušňovodičov v regióne Bratislava

605
1

Bratislava 30. októbra (TASR-OTS) – ZSSK CARGO hľadá adeptov na povolanie rušňovodiča. Najviac ich potrebuje v bratislavskom regióne.

ZSSK CARGO príjme do pracovného pomeru ďalších rušňovodičov, a to hlavne pre región Bratislava. Spoločnosť pripravuje budúcich rušňovodičov vo vlastnej réžii na povolanie v kurzoch. Podmienkou pre uchádzačov o zaradenie do kurzu je stredoškolské vzdelanie s maturitou v odboroch: elektrotechnika, strojárstvo, doprava s technickým zameraním, psychická a zdravotná spôsobilosť pre zmyslovú skupinu 1 v zmysle zákona o dráhach.

Štátny železničný nákladný dopravca aktuálne prechádza obdobím, kedy mu chýbajú vyššie počty zamestnancov v profesii rušňovodič. Hlavným dôvodom je vysoký priemerný vek zamestnancov spoločnosti, ktorý dosahuje takmer 48 rokov. ZSSK CARGO zamestnáva v súčasnosti celkom 936 rušňovodičov, z ktorých 66 je vo výcviku.

Do výcvikového kurzu bolo zaradených v roku 2016 spolu 65 adeptov na povolanie rušňovodiča, v roku 2017 to bolo doposiaľ 39 uchádzačov. Celkovo ZSSK CARGO chýba do naplnenia prevádzkovej potreby vyše sto rušňovodičov. Polovica z tohto počtu chýba v bratislavskom regióne.

Takmer všetci prijatí rušňovodiči doposiaľ úspešne absolvovali kurz. Je to najmä vďaka prepracovanému systému prípravy zamestnancov na toto atraktívne a žiadané povolanie. Len pre spresnenie, priemerná mzda rušňovodiča v tomto roku dosiahla v ZSSK CARGO 1145 eur. Výraznú časť mzdy tvoria príplatky, ktoré sú dohodnuté v Podnikovej kolektívnej zmluve ZSSK CARGO vo vyššej úrovni ako ukladá Zákonník práce.

Viac informácií na: http://www.zscargo.sk/sk/o-nas/kariera/volne-pracovne-pozicie/

728*90

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.