ŽSR zrekonštruujú ozubnicu Štrba – Štrbské Pleso za 18,58 milióna eur

981
0

Bratislava 7. apríla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrekonštruujú ozubnicovú trať v úseku medzi Štrbou a Štrbským Plesom za 18,58 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Zákazka zahŕňa rekonštrukciu ozubnicovej trate v úseku Štrba – Štrbské Pleso vrátane železničnej stanice (ŽST) ozubnicovej železnice (OŽ) Štrba, Štrbské Pleso a zastávky Tatranský Lieskovec. Hlavným cieľom je rekonštrukcia železničného zvršku ozubnicovej elektrifikovanej trate. Komplexnou rekonštrukciou by v tomto úseku mala prejsť traťová koľaj. Celkovo je v rámci stavby navrhovaných päť nových výhybiek s ozubnicovým systémom a jedna bez ozubnice.

V potrebnom rozsahu by sa mal zrekonštruovať železničný zvršok, železničný spodok, zároveň by sa mala odvodniť železničná trať. Rekonštrukciou majú prejsť aj nástupištia v staniciach Štrba OŽ, Štrbské Pleso OŽ a v zastávke Tatranský Lieskovec. Obnovené by malo byť aj osvetlenie nástupíšť, podlaha v hale stanice Štrba, priechody pre chodcov či oporné múry.

Práce pre ŽSR zabezpečí Združenie ozubnica Štrba – Štrbské Pleso, ktoré je tvorené firmami Strabag a Swietelsky-Slovakia. Dátum uzavretia zmluvy je podľa oznámenia vo vestníku 28. februára 2020. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena, zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov. Pôvodne ŽSR predpokladali, že zákazka bude stáť 18,20 milióna eur bez DPH.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.