ŽSR zrealizujú výluku v ŽST Trnovec nad Váhom

471
0
ZDIEĽAŤ

Bratislava 10. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrealizujú v dňoch 13. – 17.6.2016 a dňa 23.6.2016 výluku v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa a v železničnej stanici Trnovec nad Váhom.

V rámci týchto výluk sa na železničnom priecestí v ŽST Trnovec nad Váhom (v km 119,251, jedinečné identifikačné číslo JIČ – SP 2007) zrealizujú práce súvisiace s opravou železničného zvršku koľaje a priecestnej konštrukcie priecestia. Práce v koľaji č. 1, 2 budú zahŕňať nasledovné činnosti:

– búracie práce súvisiace s odstránením pôvodnej priecestnej konštrukcie a poškodeného asfaltového povrchu
– zriadenie nového štrkového lôžka
– výmena koľajového roštu
– vyasfaltovanie priecestia

Dôvodom výluky je zhoršujúci sa stav uvedeného priecestia. Na práce budú nasadené stroje koľajovej a cestnej mechanizácie a zrealizujú sa zamestnancami ŽSR.
V rámci týchto výluk sa v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa vykoná strojný výrub náletových drevín a strojné kosenie buriny.
Súčasťou tejto výluky je aj nepretržitá cestná uzávera priecestia v termíne od 13. júna od 07.00 h do 24. júna do 18.00 h. Počas výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti 30 km/h, resp. 50 km/h. Keďže ide o dvojkoľajný medzistaničný úsek, prevádzka železničnej dopravy sa bude zabezpečovať po nevylúčenej koľaji. Počas výluky je predpoklad menšieho meškania vlakov.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác, a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Booking.com

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ