ŽSR vymieňajú podvaly v železničnej stanici Nižná

266
0

Bratislava 20. októbra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 18. októbra vykonávajú v železničnej stanici Nižná súvislú výmenu podvalov v staničnej koľaji č. 1. Práce potrvajú do 27. októbra, počas ktorých môže dochádzať k zmeškaniu vlakov osobnej dopravy.

Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry. Súvislá výmena podvalov je nevyhnutná pre zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy staničnej koľaje č.1. Počas nepretržitej 10-dňovej výluky je naplánovaná výmena vyše 1000 kusov starých podvalov po dobe životnosti za betónové. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka.

ŽSR vykonávajú výmenu podvalov vlastnými personálnymi kapacitami s využitím mechanizácie z externého prostredia – „dvojcestného“ stroja typu Atlas s nadstavbou na výmenu podvalov.

Počas výlukových prác môže dochádzať k niekoľkominútovému meškaniu vlakov osobnej dopravy.
ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.