ŽSR vymieňajú podvaly na trati Veľký Horeš – Pribeník

525
0

 Bratislava 2. novembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali 2. novembra realizovať výmenu podvalov neďaleko Čiernej nad Tisou, v traťovom úseku Pribeník – Veľký Horeš. Plánovaná výluka sa týka druhej traťovej koľaje, kde zamestnanci ŽSR vymenia 300 kusov podvalov v čase od 07.00 do 13.30 h a práce potrvajú do 4. novembra.

Dôvodom opráv je celkové opotrebenie podvalov. Počas výluk zamestnanci ŽSR vymenia staré, drevené podvaly za betónové, s použitím stroja Atlas, ktorý je zabezpečený dodávateľsky. Následne sa uskutoční smerová a výšková úprava geometrickej polohy koľaje, aby bol zabezpečený normovaný stav. Keďže ide o dvojkoľajnú trať, železničná  doprava bude odklonená po prvej koľaji, bez obmedzení v osobnej vlakovej doprave.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s možnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.