ŽSR vymenia podvaly medzi Čadcou a Krásnom nad Kysucou

289
0

Čadca 23. mája (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vymenia oddnes do 8. júna 1570 betónových podvalov na 940-metrovom úseku prvej traťovej koľaje medzi železničnými stanicami Čadca a Krásno nad Kysucou. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

„Zároveň sa vykoná čistenie a úprava štrkového lôžka, dôjde aj k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľají a úprave štrkového lôžka. Uvedenú činnosť vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami,“ doplnila hovorkyňa ŽSR.

Traťový úsek medzi Krásnom nad Kysucou a Čadcou je dvojkoľajný a železničná prevádzka bude zabezpečená po druhej, nevylúčenej traťovej koľaji. „Podrobnejšie informácie sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk,“ dodala Pavliková.

„ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ uzavrela hovorkyňa ŽSR.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.