ŽSR vykonávajú údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec

767
0

Bratislava 6. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonávajú v dňoch 6. a 7. júna, v čase od 9.00 h do 15.00 h údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec. V uvedenej dobe sú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusovou dopravou.

Zamestnanci ŽSR počas výluky vykonávajú kontrolu a bežnú údržbu trate zameranú na kosenie železničného telesa a čistenie odvodňovacích priekop. V ŽST Rajec sa uskutoční výmena opotrebovaných koľajníc a výhybkových súčiastok.
Uvedené výlukové činnosti ŽSR vykonávajú vlastnými personálnymi aj strojnými kapacitami. Práce sú hradené z vlastných zdrojov ŽSR, s predpokladanými finančnými nákladmi vo výške 5000 €.

Počas výluky sú v úseku Žilina – Rajec odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou (NAD) nasledovné vlakyosobnej dopravy:

na trati Žilina- Rajec a späť vlaky: 3506, 3515,
na trati Rajec- Lietavská Lúčka a späť vlaky: 3513, 3512,
na trati Rajec- Bytčica a späť vlaky: 3509,3508, 3511, 3510.

Autobusy NAD zastavujú v železničných staniciach a na železničných zastávkach Žilina, Bytčica, Lietavská Lúčka, Rajecké Teplice, Konská pri Rajci a Poluvsie. Náhradné zastávky NAD sú zriadené pre železničné zastávky:

Žilina záriečie – zastávka dopravcu DPMŽ, Hálkova (pri rondli – reštaurácia Pod brezou),
Žilina-Solinky – zastávka dopravcu SAD, Mliekarne (pod sídliskom Solinky),
Porúbka – zastávka dopravcu SAD, Porúbka,horná,
Zbyňov  – zastávka dopravcu SAD, Zbyňov, rázcestie,
Kľače   – zastávka dopravcu SAD, Kľače, Jednota.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dochádza v dôsledku údržby trate a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.