ŽSR vykonávajú opravné práce na trati Malá Lodina – Margecany

298
0

Bratislava 6. septembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali s výmenou koľajníc na trati Malá Lodina – Margecany. Výluka potrvá do 7. 9. 2016 na koľaji číslo 2 v čase od 07.40 h do 13.30 h.

Dôvodom výmeny koľajníc neďaleko priehrady Ružín je ich výškové opotrebovanie. Zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii a s využitím vlastnej mechanizácie vymenia vyše 500 metrov koľajníc.

Súčasťou výluky je okrem výmeny koľajníc aj oprava nástupíšť v Margecanoch a oprava koľajového lôžka v železničnej stanici Malá Lodina. Zároveň sa vykoná aj kosenie trávnatého porastu a náletových drevín pozdĺž trate, s cieľom zabezpečiť dobré rozhľadové pomery a vyhovujúci prechodový prierez na trati. Keďže ide o dvojkoľajný traťový úsek, výluka si nevyžiada vylúčenie železničnej dopravy.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s prípadnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.