ŽSR vykonajú údržbu regionálnej trate na Orave

583
0

Bratislava 17. marca (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú od 20. marca plánovanú údržbu železničnej trate na Orave. Práce sa budú realizovať medzi železničnými stanicami Kraľovany a Párnicou, ako aj v úseku Medzibrodie nad Oravou – Oravský Podzámok – Dlhá nad Oravou. Denné výluky potrvajú do 23. marca, počas ktorých budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.

Výlukové práce sa uskutočnia:
– 20. a 21. marca medzi ŽST Kraľovany a Párnica, v čase 08.35 – 13.30 h,
– 22. marca medzi ŽST Medzibrodie nad Oravou – Oravský Podzámok, v čase 07.20 – 13.40 h,
– 23. marca medzi ŽST Oravský Podzámok – Dlhá nad Oravou, v čase 07.05 – 14.00 h.

ŽSR v priebehu štyroch dní v uvedených úsekoch vyčistia odvodňovacie priekopy za pomoci strojných mechanizmov. Taktiež budú odstraňovať náletové kroviny, aby zabezpečili dobré výhľadové pomery na železničnej trati. Zimný výrub drevín je vykonávaný len v čase mimo vegetačného obdobia od 1. októbra do 31. marca.

V úseku Kraľovany – Párnica dôjde navyše na 100-metrovom úseku k výmene opotrebovaných koľajníc.
Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Keďže železničná trať na Orave je jednokoľajná, počas denných výluk budú vlaky osobnej dopravy v uvedených traťových úsekoch odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.