ŽSR spustia nové zabezpečovacie zariadenie na priecestí v obci Naciná Ves

213
0

Bratislava 5. marca (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v pondelok 5. marca začali s opravami na železničnom priecestí v kilometri 49,062 (jedinečné identifikačné číslo SP 1349), ktoré sa nachádza v obci Naciná Ves.

Súčasťou toho bude aj spustenie nového priecestného zabezpečovacieho zariadenia (PZZ) na uvedenom priecestí. PZZ bude avizovať účastníkovi cestnej premávky prostredníctvom výstražnej svetelnej a zvukovej signalizácie prichádzajúci vlak. Táto signalizácia je doplnená závorami. Pôvodné priecestie bolo bez závor a svetiel, označené dopravnými značkami. Práce na rekonštrukcii budú ukončené 9. marca (piatok).

Predmetom stavby bude:
– odstránenie starej priecestnej konštrukcie, starého koľajového lôžka,
– zriadenie odvodnenia zemnej pláne,
– sanácia zemnej pláne – pokládka geotextílie,
– zriadenie konštrukčných vrstiev podvalového podložia, nového koľajového lôžka,
– pokládka nového koľajového poľa,
– zriadenie novej priecestnej konštrukcie  – STRAIL,
– aktivácia nového PZZ 49,062.

Vzhľadom na tieto výlukové práce bude v uvedenom úseku zabezpečená náhradná autobusová doprava. Výluka si vyžiadala aj cestnú obchádzku, a to od pondelka 5. marca do piatka 9. marca do 18.00 h.

ŽSR prosia cestujúcich a vodičov o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej aj cestnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.