ŽSR: Podjazd Pred poľom otvorený pre Trenčanov

1051
0

Bratislava/Trenčín 10. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky dnes, 10. júna 2016 po 18.00 h sprístupnili verejnosti podjazd Pred poľom v Trenčíne. Stavba sa dostala do etapy, ktorá umožňuje používať cestný podjazd v čiastočnom režime. Naďalej však pokračujú dokončovacie práce.

Podjazd na ulici Pred poľom je súčasťou stavby „ŽSR, Modernizácia železničnej trate Nové Mesto nad Váhom –  Púchov, žkm 100,500 – 159,100 pre traťovú rýchlosť do 160 km/hod –  III. etapa (úsek Zlatovce – Trenčianska Teplá)“, ktorého účelom je nahradenie pôvodného úrovňového kríženia železničnej trate s pozemnou komunikáciou pri Bille pre automobilovú dopravu.
Uzol Pred poľom pozostáva z úpravy cesty I/61 v Trenčíne pomocou kruhového objazdu s novým cestným mostom a z vybudovania nového mimoúrovňového križovania so železničnou traťou v rámci prepojenia mestských častí Pred poľom a Sihoť (vrátane nového železničného mosta). Pre prístup do záhradkárskej oblasti je vybudovaný nový cestný most nad ulicou Pre poľom.

Na základe projektovej dokumentácie došlo v rámci stavby k:
– vybudovaniu nového železničného mosta v nžkm 124,827-vybudovaniu nového cestného mosta na štátnej ceste I/61 nad ul. Pred poľom
– vybudovaniu nového cestného mosta na Tichej ul. pre záhradkársku osadu
– úprave a doplneniu vonkajšieho osvetlenia Pred poľom
– úprave nadväzujúcich komunikácií pre podjazd Pred poľom
– sadovým úpravám na ul. Pred poľom a k ďalším úpravám týkajúcich sa prekládok sietí

Technické informácie podjazdu Pred Poľom:
– komunikácia podjazdu Pred poľom (na ulici Pred poľom) bude po jeho definitívnom ukončení vybudovaná s obojstrannými chodníkmi so základnou šírkou jazdného pruhu 3,5 m
– chodník vpravo bude určený pre chodcov, má šírku 2,0 m, v podjazde sa zužuje na 1,5 m – chodník vľavo bude určený pre cyklistov a má šírku 2,5 m – úprava má v priamom smere dĺžku 342 m, k tomu sa pridávajú ešte 2 ďalšie ramená s dĺžkou 203 m a 79 m.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.