ŽSR opravujú železničné priecestie v Strážskom

476
0

Bratislava 19. apríla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú 19. až 21. apríla v čase od 10.00 h do 19.40 h denné výluky traťovej koľaje medzi železničnými stanicami Strážske a Humenné. Počas výluk vykonajú komplexnú rekonštrukciu železničného priecestia v Strážskom, na ktorom sa križuje železničná trať s cestou I. triedy I/18 Strážske – Vranov nad Topľou.

Zamestnanci ŽSR na železničnom priecestí v Strážskom (na Mierovej ulici) v kilometri 55,311 s JIČ (jedinečné identifikačné číslo) SP 1352 odstránia nevyhovujúcu priecestnú konštrukciu a odstránia staré koľajové lôžko. Následne zriadia koľajové lôžko s novými koľajnicami a podvalmi a namontujú celopryžovú priecestnú konštrukciu typu STRAIL.

Železničné priecestie je od 10.00 h prvého dňa výluky až do 18.00 h posledného dňa výluky uzatvorené pre účastníkov cestnej dopravy, ktorí sú dopravným značením presmerovaní na obchádzkovú trasu.

Vlaky na trati Humenné – Strážske – Nižný Hrabovec nahradia autobusy.
Uvedené práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami v spolupráci s dodávateľskou firmou, ktorá vykoná zváračské práce a zriadi priecestnú konštrukciu.

ŽSR prosia cestujúcich a účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej a cestnej doprave v Strážskom, ku ktorým dochádza v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek v železničných staniciach a dopravného značenia pred opravovaným železničným priecestím.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.