ŽSR opravia železničné priecestie v úseku Šurany – Komjatice

488
0

Bratislava 19. septembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú v dňoch 20. až 22. septembra výluku v medzistaničnom úseku Šurany – Komjatice za účelom opravy a údržby železničného priecestia v železničnom kilometri 12,391 (jedinečné identifikačné číslo SP 0798).

V rámci výlukových prác bude vykonaná oprava a údržba priecestnej konštrukcie. Práce budú pozostávať z rozobratia starej priecestnej konštrukcie, vybratia koľajového poľa koľajovým žeriavom, výmeny štrkového koľajového lôžka, vloženia nového koľajového poľa a opravy geometrickej polohy koľaje. Vymenia sa tiež koľajnice, následne sa doplní a upraví štrkové lôžko. V závere sa zriadi nová priecestná konštrukcia pozostávajúca z ochranných koľajníc a živičného povrchu.

Táto výluka si vyžaduje aj cestnú uzávierku priecestia oddnes (19. septembra) od 08.00 h do 08.00 h piatka 23. septembra. Obmedzená bude aj železničná doprava, v dňoch 20. septembra (od 08.00 h do 15.10 h) a 21. až 22. septembra (v čase od 08.00 h do 14.10 h) bude pre cestujúcich zabezpečená v tomto úseku náhradná autobusová doprava.
ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.