ŽSR odstránia výhybky vo Važci

506
0

Bratislava 12. augusta (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú od 15. augusta demontovať dve výhybky vo Važci, situované priamo v hlavných traťových koľajach v úseku medzi Štrbou a Východnou. Práce potrvajú do 19. augusta.

Prostredníctvom výhybiek sa k hlavnej trati pripájali koľaje miestneho nákladiska vo Važci, ktoré je dlhé roky nevyužívané. ŽSR sa preto rozhodli obe výhybky odstrániť a nahradiť ich obyčajnými koľajovými poľami. Zároveň dôjde k odpojeniu a demontáži nefunkčných častí zabezpečovacieho zariadenia.

Uvedenú činnosť ŽSR realizujú vlastnými kapacitami.
Počas denných výluk bude železničná doprava medzi železničnými stanicami Štrba a Východná prevádzkovaná obojsmerne iba po jednej traťovej koľaji. V kolíznych stretoch protismerných vlakov na jednokoľajnom úseku budú vlaky uprednostňované podľa dôležitosti.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku odstraňovania výhybiek a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.