ŽSR menia podvaly na trati pod Tatrami

200
0

Bratislava 27. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali dnes, 27. júna, s výmenou podvalov v úseku Svit – Štrba. Práce potrvajú do 1. júla 2016. Počas výluky nedôjde k obmedzeniam v osobnej doprave.

Zamestnanci ŽSR počas výluky vymenia 600 ks drevených podvalov za betónové a zriadia bezstykovú koľaj. Dôvodom prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry a zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľaje. Výluku využijú železničiari aj na kosenie porastu v blízkosti trate. ŽSR vykonávajú výmenu podvalov vo vlastnej réžii s použitím vlastnej strojovej mechanizácie.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.