ŽSR menia podvaly na kysuckej trati

938
0

Bratislava 13. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali 12. júna so súvislou výmenou podvalov na úseku železničnej trate medzi dopravňami Vysoká nad Kysucou – Makov. Práce potrvajú nepretržite do 17. júna 2016. Počas výluky sú vlaky osobnej dopravy medzi železničnými stanicami Turzovka a Makov odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

ŽSR počas nepretržitej výluky vykonávajú súvislú výmenu podvalov v traťovej koľaji medzi dopravňami Makov a Vysoká nad Kysucou, ako aj na prvej koľaji vo Vysokej nad Kysucou. Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry a zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľaje. ŽSR dokopy na vyše 400-metrovom úseku železničnej trate vymenia 665 kusov pôvodných drevených podvalov za betónové. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka, uskutoční sa aj kosenie železničného telesa.

ŽSR vykonávajú výmenu podvalov vlastnými personálnymi kapacitami.
Počas výluky sú vlaky osobnej dopravy v úseku Turzovka – Makov odrieknuté a namiesto nich je zavedená náhradná autobusová doprava (NAD).

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.