ŽSR finalizujú obnovu železničného priecestia v Čadci

915
0

Bratislava 20. júna (TASR-OTS) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali 17. júna s finálnou fázou obnovy železničného priecestia a priechodu pre peších na Ulici Andreja Hlinku v Čadci, v blízkosti zastávky Čadca mesto. Novozriadené železničné priecestie je súčasťou obchádzkovej trasy pre automobilovú dopravu počas odstraňovania havarijného stavu Horelického mosta pri súčasnom uzatvorení tunela Horelica. Priecestie bude uvedené do prevádzky 28. júna 2016.

ŽSR počas výluky odstránia asfaltové nábehy cestnej komunikácie a osadením betónových podkladových blokov a záverných múrikov pripravia priestor pre priecestné konštrukcie typu STRAIL. Na železničnom priecestí bude namontovaná priecestná konštrukcia šírky 16,80 m, o 15 metrov ďalej na priechode pre peších bude osadená priecestná konštrukcia šírky 2,70 m.

Železničné priecestie v železničnom kilometri 278,660 (JIČ – SP 2532) a priechod pre peších v žkm 278,675 (JIČ – SP 2533) majú samostatné jedinečné identifikačné čísla (JIČ) a budú zabezpečené najvyšším stupňom zabezpečenia – svetelnou a zvukovou výstražnou signalizáciou so závorami. Riadené budú automaticky jazdou vlaku s väzbou na elektronické zabezpečovacie zariadenia v ŽST Čadca a na trati Krásno nad Kysucou – Čadca. Priecestie aj priechod pre peších budú vybavené svetelnými výstražníkmi, ktoré účastníkov cestnej premávky a chodcov upozornia na blízkosť železničného priecestia.

Súčasne sa v železničnej stanici Čadca na žilinskom zhlaví vykoná úprava koľajového lôžka dvoch výhybiek. Jednu výhybku nahradí priebežné koľajové pole a druhá – križovatková sa vymení za jednoduchú výhybku.
V súvislosti s doplnením priecestného zabezpečovacieho zariadenia a úpravou výhybiek je potrebné vykonať aj zmenu softvéru elektronických zabezpečovacích zariadení v železničných staniciach Krásno nad Kysucou a Čadca, ako aj v traťovom úseku Krásno nad Kysucou – Čadca.

Uvedenú činnosť ŽSR realizujú vlastnými zamestnancami v spolupráci s firmami Dopravné a inžinierske stavby, a. s., a AŽD Praha, a. s., OZ Bratislava.

Napriek tomu, že medzistaničný úsek medzi Krásnom nad Kysucou a Čadcou je dvojkoľajný a železničná prevádzka bude počas denných výluk zabezpečená vždy po nevylúčenej traťovej koľaji, vybrané vlaky osobnej dopravy budú nahradené autobusovou dopravou (NAD). Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukovej činnosti a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.