ŽSR chcú modernizovať trať Poprad – Lučivná, cenu odhadujú na 95,5 milióna eur

457
0

Bratislava 3. júla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú zmodernizovať železničnú trať v úseku z Popradu po Lučivnú. Na práce už vyhlásili súťaž a cenu za zákazku odhadujú na 95,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení tendra, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Modernizácia trate by mala podľa železničiarov pozostávať z prestavby existujúcej železničnej dopravnej cesty, aby sa zvýšila jej technická vybavenosť a použiteľnosť zabudovaním najmodernejších a najprogresívnejších prvkov.

Tým by sa podľa ŽSR mali skvalitniť a zlepšiť jej technické parametre a ukazovatele. „Vybudovaním modernej železničnej trate sa zvýši komfort a plynulosť jazdy, a tým sa v konečnom dôsledku znížia negatívne účinky dopravy na okolité prostredie, ktoré budú eliminované aj ďalšími technickými opatreniami,“ avizovali ŽSR v oznámení.

Úsek Poprad – Lučivná tvorí prvú etapu modernizácie trate medzi Liptovským Mikulášom a Popradom. Záujemcovia o jeho modernizáciu môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť v súťaži do 7. septembra tohto roku. Zákazka bude spolufinancovaná z eurofondov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.