ŽSR budú opravovať železničné výhybky v Lenartovciach

249
0

Lenartovce 5. marca (TASR) – Opravu výhybiek v traťovom úseku železničnej stanice Lenartovce na juhu okresu Rimavská Sobota budú v dňoch 6. až 10. marca vykonávať Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).  Ako informovala ich hovorkyňa Martina Pavliková, počas výluk nahradia vlakovú dopravu na trati Rimavská Seč – Tornaľa autobusy, ktoré zabezpečí dopravca.

„Zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii a s vlastným strojovým vybavením opravia koľajové lôžko troch výhybiek. Opravné práce pozostávajú z vytrhnutia výhybiek a koľajového roštu, zhutnenia zemnej pláne, preštrkovania, spätného vloženia výhybiek a doštrkovania. Záverečnou fázou opráv je strojná a smerovú úprava výhybiek, aby sa docielil normovaný stav,“ priblížila práce Pavliková.

Ako dodala, zamestnanci budú práce počas každého dňa vykonávať od 7.10 h. Počas 6. a 7. marca sú naplánované do 18.50 h, v dňoch 8. a 9. marca do 16.40 h a 10. marca do 12.40 h.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.