Zrážka vlakov v Taliansku si vyžiadala najmenej 20 mŕtvych

594
0
SY 34 Andria - Na leteckej snímke je miesto èelnej zrážky vlakov pri meste Andria v regióne Apúlia 12. júla 2016. Osobné vlaky sa zrazili na jednoko¾ajovej trati medzi mestami Ruvo di Puglia a Corato. Na miesto okamžite dorazila polícia a záchranári, ktorí zaèali vyahova pasažierov zo znièených vlakových vozòov. Pri zrážke zomrelo 10 ¾udí, ïalšie desiatky luïí sú zranené. FOTO TASR/AP This aerial handout photo shows what is left of two commuters trains after their head-on collision in the southern region of Puglia, Tuesday, July 12, 2016. At least 10 people died and several others are reported injured. (Italian Firefighter Press Office via AP)

Miláno 12. júla (TASR) – Na 20 mŕtvych stúpol počet obetí čelnej zrážky dvoch vlakov, ku ktorej došlo dnes na juhu Talianska. S odvolaním sa na vyhlásenie podpredsedu vlády provincie Barletta-Andria-Trani Giuseppeho Corrada o tom na svojej webovej stránke informovala talianska agentúra ANSA.

Zrážka vlakov v Taliansku

K čelnej zrážke dvoch osobných vlakov došlo pri meste Andria v regióne Apúlia. Vlaky sa zrazili na jednokoľajovej trati medzi mestami Ruvo di Puglia a Corato, uviedla agentúra DPA.

Zrážka vlakov v Taliansku

Na miesto okamžite dorazili policajti a záchranári, ktorí začali vyťahovať pasažierov zo zničených vlakových vozňov. Podľa ich slov je možné, že počet obetí nešťastia ešte porastie.

Zrážka vlakov v Taliansku

Do nemocníc v mestách Andria a Barletta doposiaľ previezli desiatky zranených ľudí, z ktorých sú momentálne minimálne štyria v kritickom stave. Corrado dodal, že nemocnice zháňajú darcov krvnej skupiny 0.

Zrážka vlakov v Taliansku
Taliansky premiér Matteo Renzi vyhlásil, že tragická zrážka vlakov je pre jeho krajinu „okamihom sĺz“, a prisľúbil, že urobí všetko pre objasnenie príčiny nešťastia.

Zrážka vlakov v Taliansku

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.