Železničnú dopravu pri Krompachoch čiastočne obnovili, podarilo sa opraviť jednu koľaj

310
0

Krompachy 20. februára (TASR) – Po sobotňajšom (16.2.) vykoľajení vlaku a poškodení oboch koľají pri železničnej stanici Krompachy sa v noci na stredu podarilo sprejazdniť jednu koľaj. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky Michal Lukáč.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po čiastočnom sprejazdnení železničnej infraštruktúry v úseku Spišské Vlachy – Margecany preto krátko pred polnocou obnovila dopravu po druhej traťovej koľaji. „Vlaky ZSSK sú teda aktuálne vypravované podľa platného cestovného poriadku a v uvedenom úseku jazdia zníženou rýchlosťou 30 kilometrov za hodinu,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Z tohto dôvodu a tiež preto, že sprejazdnená je zatiaľ iba jedna traťová koľaj, ešte stále vznikajú meškania v rozsahu cca 15 až 30 minút. Náhradná autobusová doprava však už nie je potrebná.

Železničná stanica Krompachy bola neprejazdná od nehodovej udalosti súkromného nákladného dopravcu, ku ktorej došlo v sobotu približne o 18.30 h. Tým sa prerušila doprava na trati Košice – Žilina v úseku Margecany – Spišské Vlachy, kde ZSSK od soboty do utorka zabezpečovala dopravu autobusmi. Nočné vlaky viedla odklonom cez Kežmarok a Plaveč.

Pri nehode sa najprv vykoľajil jeden vozeň, následne sa roztrhla súprava a vykoľajilo sa ďalších osem vozňov. Nikto na mieste neutrpel zranenie, príčiny a okolnosti havárie vyšetruje polícia. Vykoľajené vagóny pomáhala železničiarom odťahovať aj ťažká hasičská technika.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.