Železničná výluka v ŽST Štúrovo

385
0

Bratislava 22. mája (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch 22. až 26. mája 2017 realizujú výlukové práce v železničnej stanici (ŽST) Štúrovo.

V rámci tejto výluky sa v ŽST Štúrovo realizuje oprava koľajového lôžka výhybiek. Práce zahŕňajú vytrhnutie výhybky, výmenu štrkového lôžka, výmenu podvalov, výmenu výhybkových súčiastok, pokládku výhybky a zvarenie výhybky. Dôvodom prác je znečistené štrkové lôžko, znížená držebnosť upevňovadiel spôsobená stavom podvalov a opotrebenie výhybkových súčiastok. Práce vykonávajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Počas výlukovej činnosti je zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti 30 km/h, resp. 50 km/h, preto môže dôjsť k miernemu meškaniu vlakov.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.