Železničná stanica Starý Smokovec

1893
0

Železničná stanica Tatranských elektrických železníc Starý Smokovec leží na jednokoľajnej úzkorozchodnej trati číslo 183 Štrbské Pleso – Poprad-Tatry. Odbočuje z nej trať číslo 184 do Tatranskej Lomnice.  Asi 300 metrov od stanice sa nachádza dolná stanica pozemnej lanovky na Hrebienok.

Starý Smokovec je stanicou III. kategórie. K nej je pridelená aj dopravňa Tatranská Lomnica na trati Tatranská Lomnica – Starý Smokovec, výhybňa Pod Lesom a výhybňa Veľký Slavkov.

 

Stanica má dve vyvýšené obrubníkové nástupištia a je tu inštalované zabezpečovacie zariadenie druhej kategórie so svetelnými návestidlami vzájomnej závislosti a s ručne prestavovanými a uzamykanými výhybkami.

Železničná stanica s Starom Smokovci je vybavená systémom iKVC, ktorý umožňuje rezerváciu a predaja miesteniek, ležadiel a lôžok vo vnútroštátnej a medzinárodnej preprave, predaj vnútroštátnych a medzinárodných cestovných lístkov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.