Železničná stanica Myjava

2584
0

Železničná stanica Myjava leží na neelektrifikovanej, jednokoľajnej trati 121 Nové Mesto nad Váhom– Vrbovce.

Táto trať je stavebným klenotom, zasadená do krásneho horského prostredia.  Na trati okrem 3 tunelov vybudovali množstvo menších objektov a 5 veľkých viaduktov. Najdlhší z nich je Papradský viadukt, ktorý má dĺžku 254 metrov a výšku 27 metrov. Najdlhší tunel má dĺžku takmer 2 a pol kilometra.

Trať, ktorú stavali 5 rokov, odovzdali do prevádzky 8. decembra 1927.

Výstavba celej vyše 67 km dlhej trate stála 283 miliónov korún československých a bola najväčšou investíciou štátu v 20-tych rokoch v rámci výstavby železníc.

Stanica, ktorú postavili takisto v roku 1927 leží na úbočí nad mestom. Pred výpravnou budovou je model Štefánikovej mohyly na Bradle. V stanici Myjava sú 3 dopravné, 2 manipulačné koľaje a dve ostatné koľaje. Súčasťou stanice je čakáreň pre cestujúcich a predajňa cestovných lístkov.

Počas pracovných dní príde do Myjavy jedenásť párov osobných vlakov, v dňoch pracovného voľna a pracovného pokoja osem párov osobných vlakov.

Stanicu Myjava plánujú Železnice Slovenskej republiky zrekonštruovať vrátane priľahlých objektov a plynofikovať. Na stavbu, ktorá by mala stáť vyše dva a pol milióna eur už bolo vydané stavebné povolenie.

Zdroj: myjava.sk, vlaky.net

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.