Železničná stanica Lučenec

2743
0

Železničná stanica Lučenec je železničná stanica v Lučenci. Ide o železničný uzol ležiaci na hlavnom ťahu na trati 160 Zvolen – Košice. Zo stanice vychádza trať tretej kategórie č. 161 Lučenec – Kalonda št. hr. s Maďarskom v dĺžke 12 km a trať tretej kategórie č. 162 Lučenec – Utekáč v dĺžke 41 km.

Na stanici sa nachádza pokladňa Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., ktorá vydáva vnútroštátne a medzinárodné cestovné lístky v systéme KVC. Pri železničnej stanici je autobusová zastávka. Na stanici sídli aj Turistická a informačná agentúra.

Železnice Slovenskej republiky zrekonštruovali stanicu v rokoch  2016 až 2017. Súčasťou kompletnej rekonštrukcie bola modernizácia nástupíšť a prístupových komunikácií pre verejnosť, vybudovanie informačného systému pre cestujúcich, osvetlenie stanice, úprava exteriéru a interiéru staničnej budovy a budovy verejných toaliet, vykurovanie budov a úpravy na staničných koľajach. Celkový rozpočet rekonštrukcie bol 3 milióny eur.

Zdroj: wikipedia.org, vlaky.net, zsr.sk

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.