Železničná doprava na Orave je zastavená, pri Kraľovanoch padla lavína

183
0

Kraľovany 1. februára (TASR) – Železničná doprava na Orave v úseku medzi Kraľovanmi a Párnicou je úplne zastavená. Rovnako ako v januári ju dnes krátko pred 14.00 h zasypala lavína. TASR o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

„Železničná doprava je v spomínanom úseku až do odvolania zastavená. Lavína má dĺžku asi päť metrov, na jej odstránenie zamestnanci ŽSR okamžite nasadili bager a koľajový pluh,“ uviedla s tým, že po odstránení nánosov snehu musia koľaj skontrolovať.

Vo chvíli, keď sa lavína uvoľnila, prechádzal po trati osobný vlak, avšak podarilo sa mu včas zastaviť. Železničná doprava by podľa nej mala byť obnovená ešte v priebehu dnešného dňa. „Závisí to aj od vývoja poveternostných podmienok,“ dodala Pavliková.

Podobná situácia sa na Orave udiala začiatkom januára, keď na železničnú trať aj na vozovku medzi Kraľovanmi a Párnicou spadlo v priebehu dňa niekoľko lavín. Doprava v tomto úseku bola celé hodiny úplne paralyzovaná.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.