Železničiari na trati Berlín-Mníchov prekonali ťažké obdobie nábehu

390
0

Berlín 23. januára (TASR) – Vedenie nemeckých železníc Deutsche Bahn nasadzuje na novú trať pre super expresy medzi Berlínom a Mníchovom ďalšie najmodernejšie súpravy Sprinter. Denná kapacita v nich sa zvýši každým smerom o 3000 miest. Železnica začne vážne konkurovať lietadlám.

Šéf dopravného podniku Richard Lutz v pondelok (22.1.) konštatoval, že záujem o cestovanie vlakom prudko rastie. Tým sa prekonalo ťažké úvodné obdobie prvej nemeckej trate, na ktorej súpravy na vybraných úsekoch dosahujú rýchlosť až 300 km/h.

Trať dlhú vyše 620 kilometrov uviedli slávnostne do prevádzky začiatkom decembra. Prvé týždne poznačili technické poruchy, organizačné nedostatky a na prelome rokov aj snehové a veterné kalamity. Lutz konštatoval, že super expresy teraz už jazdia presne podľa cestovného poriadku.

Vzdialenosť medzi nemeckým hlavným mestom a bavorskou metropolou prekonávajú súpravy Sprinter namiesto predchádzajúcich šiestich hodín za 3,55 hod. Klasické ICE vlaky s viacerými zastávkami na jej zdolanie potrebujú len o 20 minút viac.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.