Železnice začali s obnovou koľajového lôžka na vlakovej stanici

239
0

Nitra 4. júla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú od dnešného dňa až do piatka 8. júla obnovovať na železničnej stanici Lužianky neďaleko Nitry koľajové lôžko výhybiek. Ako informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, v rámci výlukových prác budú výhybky vybraté koľajovým žeriavom, následne vymenia štrkové lôžko a tiež dožité drevené podvaly. Výhybky budú potom vložené späť na pôvodné miesto a vykoná sa oprava geometrickej polohy dotknutých výhybiek.

Práce vykonajú ŽSR vlastnými kapacitami. „Náhradná autobusová doprava nie je potrebná, pretože sa medzistaničných úsekov výluka nedotkne. ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ uviedla Pavliková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.