Železnice SR opravujú priecestie na úseku trate Štúrovo – Levice

399
0

Štúrovo/Levice 8. septembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú opravu železničného priecestia (v km 30,290) v Želiezovciach, v úseku trate Štúrovo – Levice. Výlukové práce sa konajú bez potreby náhradnej dopravy. Účastníci cestnej premávky obídu opravované priecestie po vyznačených obchádzkových trasách, informovala dnes TASR Ivana Kapráliková z odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR.

Výlukové práce sa realizujú v týchto dňoch v čase od 07.00 do 17.00 h a potrvajú do 10. septembra. „Pracovníci železnice opravujú priecestia v Želiezovciach. Starú asfaltovú konštrukciu v tomto priecestí nahradí nová. Súčasťou opráv je rozobratie starého asfaltu, následne sa vymení koľajový rošt so štrkovým lôžkom, nové štrkové lôžko sa upraví do profilu, vykoná sa smerová a výšková úprava koľaje a zriadi sa nové asfaltové priecestie,“ priblížila priebeh opráv zástupkyňa hovorkyne.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku rekonštrukčných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.