Železnice postavia v Trenčíne protihlukovú stenu za 1,4 milióna eur

304
0

Trenčín 22. augusta (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) postavia v Trenčíne na Hodžovej ulici 874 metrov dlhú protihlukovú stenu. Má eliminovať hluk, ktorý spôsobujú vlaky vychádzajúce a vchádzajúce do železničnej stanice.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, ŽSR začali v polovici augusta s vŕtaním a betonážou pilót. Samotná výstavba steny sa má začať koncom septembra, protihlukové panely osadia v októbri a v novembri.

„Po ukončení prác na modernizácii železničnej trate v úseku železničnej stanice, občania upozorňovali na zvýšený hluk z koľajísk. Opakované merania ukázali, že v dvoch bodoch merania bol nevyhovujúci stav, boli prekročené prípustné hodnoty hluku zo železničnej dopravy,“ uviedla Ságová.

Ako dodala, generálny projektant modernizácie železničnej trate v úseku cez Trenčín, spoločnosť Reming Consult, odporučil realizáciu protihlukovej steny. Nová protihluková stena bude päť metrov vysoká. Hliníková stena s protihlukovou výplňou bude v kombinácii sivej a hnedej farby. Pôjde o kombináciu plných hliníkových panelov a priehľadných panelov z akrylátového skla. ŽSR do stavby investujú približne 1,4 milióna eur.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.