Záujem o cestovanie na Dušičky stúpa, niektoré IC vlaky sú takmer vypredané

216
0

Bratislava 26. októbra (TASR) – Záujem o cestovanie vlakom v období okolo Sviatku všetkých svätých narastá. Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) má už niektoré InterCity (IC) vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami takmer vypredané. Dopravca tak podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča pridáva 19 vozňov k týmto spojom.

Napríklad podľa najnovších údajov ZSSK je už IC vlak v piatok 27. októbra, ktorý vyráža o 11.45 h z Bratislavy, obsadený na 98 %. Podobne na 98 % je už vypredaný aj piatkový IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 17.45 h a na 99 % je obsadený IC vlak, ktorý vyráža z Bratislavy v piatok o 15.47 h.

V sobotu 28. októbra je napríklad rýchlik smerujúci do Košíc s odchodom z Bratislavy o 7.55 h obsadený na 79 % a v nedeľu 29. októbra je na 75 % vypredaný EuroCity vlak, ktorý o 11.12 h vyráža z Košíc a smeruje do Prahy.

Štátny dopravca celkovo v období okolo „Dušičiek“ posilnil dopravu o dva mimoriadne vlaky a 30 posilových spojov. Súčasne pridáva 19 vozňov k vlakom InterCity a 98 vozňov k rýchlikom.

„Operatívne budú posilnené aj niektoré ďalšie pravidelné vlaky,“ avizoval Kováč. Zároveň odporúča cestujúcim, aby si v záujme osobného komfortu zabezpečili rezerváciu miesta, aj keď väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.