Záujem o cestovanie na Dušičky stúpa, niektoré IC vlaky sú takmer vypredané

133
0

Bratislava 26. októbra (TASR) – Záujem o cestovanie vlakom v období okolo Sviatku všetkých svätých narastá. Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) má už niektoré InterCity (IC) vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami takmer vypredané. Dopravca tak podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča pridáva 19 vozňov k týmto spojom.

Napríklad podľa najnovších údajov ZSSK je už IC vlak v piatok 27. októbra, ktorý vyráža o 11.45 h z Bratislavy, obsadený na 98 %. Podobne na 98 % je už vypredaný aj piatkový IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 17.45 h a na 99 % je obsadený IC vlak, ktorý vyráža z Bratislavy v piatok o 15.47 h.

V sobotu 28. októbra je napríklad rýchlik smerujúci do Košíc s odchodom z Bratislavy o 7.55 h obsadený na 79 % a v nedeľu 29. októbra je na 75 % vypredaný EuroCity vlak, ktorý o 11.12 h vyráža z Košíc a smeruje do Prahy.

Štátny dopravca celkovo v období okolo „Dušičiek“ posilnil dopravu o dva mimoriadne vlaky a 30 posilových spojov. Súčasne pridáva 19 vozňov k vlakom InterCity a 98 vozňov k rýchlikom.

„Operatívne budú posilnené aj niektoré ďalšie pravidelné vlaky,“ avizoval Kováč. Zároveň odporúča cestujúcim, aby si v záujme osobného komfortu zabezpečili rezerváciu miesta, aj keď väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.