Z Paríža do Bruselu začína premávať nízkonákladový vlak

435
0

Paríž/Brusel 31. marca (TABLET.TV) – Vlak s názvom Izy chce konkurovať najmä lacným autobusom, napríklad Megabusu, ktorý má tarify od 8 € za štvorhodinovú jazdu medzi Parížom a Bruselom.

Cesta zeleno-bielou vlakovou súpravou bude trvať dve a pol hodiny a cena najlacnejšieho miesta je 10 Eur. Cesta potrvá až o hodinu dlhšie ako u materského rýchlovlaku Thalys, ktorý ju zvládne za hodinu a 22 minút.

Systém bude fungovať podobne ako pri nízko-nákladových aerolíniách – rezervovať cestovné lístky je možné len cez internet, alebo mobilnú aplikáciu a cestujúci si môžu zobrať len jednu kabínovú a jednu príručnú batožinu. Ďalšie sú za poplatok.

Vysokorýchlostnú trať z Paríža do Bruselu cez Lille intenzívne používajú Eurostar a francúzske domáce vlaky, rovnako ako aj Thalys. Preto nízko-nákladový rýchlovlak Izy bude jazdiť po klasickej železničnej trati z Paríža do Bruselu cez Arras.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.