Z Británie dnes vyrazil prvý nákladný vlak do Číny

284
0

Londýn 10. apríla (TASR) – Prvý nákladný vlak z Británie do Číny dnes vyrazil z mesta Stanford-le-Hope v grófstve Essex. Vlak, ktorý vezie okrem iného nápoje, vitamíny a výrobky pre deti, by mal do 12.000 kilometrov vzdialeného mesta I-wu v juhovýchodnej provincii Če-Ťiang doraziť za 17 dní.

Vlak na svojej ceste do Číny prekoná celkovo sedem krajín – Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Poľsko, Bielorusko, Rusko a Kazachstan. Projekt je súčasťou programu, ktorého cieľom je oživenie historickej Hodvábnej cesty, ktorá by mala podporiť obchod medzi Čínou a západnými krajinami.

Dnešný spoj však nebol prvý. Prvý priamy spoj medzi Čínou a Britániou sa uskutočnil pred vyše tromi mesiacmi v opačnom smere, keď prvý nákladný vlak vyrazil z mesta I-wu do Británie.

Ako uviedol Sü-pin Feng, predseda spoločnosti Yiwu Timex Industrial Investment, ktorá túto linku prevádzkuje, „do Británie vkladajú veľké nádeje a železničné spojenie poskytuje skvelú alternatívu na rýchlejšiu prepravu veľkého objemu tovaru na dlhé vzdialenosti“.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.