Výluka v železničnom úseku Jablonica – Smolenice

716
0

Bratislava 17. júna (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 18.6. do 19.6.2016 vykonajú opravné práce súvisiace s komplexnou rekonštrukciou výhybiek č. 3,4,5 v železničnej stanici Jablonica.

Obsahom prác je vytrhnutie výhybiek a prípojných polí, výmena podvalov, výmena výhybkových súčiastok, výmena štrkového lôžka s následnou pokládkou, strojným podbitím a zvarením výhybiek a prípojných polí do bezstykovej koľaje. Dôvodom realizácie týchto prác je znečistené štrkové lôžko a dožitý stav podvalov a výhybkových súčiastok. Na práce budú nasadené stroje koľajovej a cestnej mechanizácie. Technológia prác si vyžaduje výluku úseku Jablonica – Smolenice.

Keďže sa jedná o jednokoľajný medzistaničný úsek, cestujúca verejnosť bude počas trvania výluky prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.