Výberová chronológia nehôd vlakov v SR

496
0

Bratislava 16. septembra (TASR) – Na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi sa dnes ráno zrazil vlaksúkromného dopravcu RegioJet s kamiónom. Na mieste zasahujú hasiči aj záchranári. Zranených je viacero ľudí.
TASR prináša výberovú chronológiu nehôd vlakov v SR.

26. októbra 2012 – O 15.24 h na trati Bratislava Vinohrady – Bratislava Hlavná stanica na 2. traťovej koľaji vlak Os 2018 narazil zozadu do vlaku Os 4618. Rušeň osobného vlaku 2018 sa následne vykoľajil. V dôsledku zrážky vlakov bolo zranených 23 osôb. Najhoršie bol na tom rušňovodič.

13. októbra 2010 – Na železničnej stanici v Žiline narazil posunujúci rušeň do súpravy rýchlika odchádzajúceho do Čadce a Krakowa. Na rýchliku sa vykoľajilo hnacie vozidlo a tri vozne. Ľahko sa zranila vlakvedúca a sprievodkyňa.

1. apríla 2010 – Na železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi sa zrazili dva vlaky. Nehoda si vyžiadala tri ľudské životy. Vo vagóne bolo desať ľudí zranených, z toho jeden ťažko. V elektrickom rušni, ktorý narazil do osobného vlaku, boli štyria ľudia, z toho jeden bol inštruktor, ktorý zaúčal nového rušňovodiča. Jediný, ktorý zo štvorice prežil, je práve mladík, ktorý sa pripravoval na nové povolanie. K nehode došlo krátko po 11.30 h, keď do stojaceho osobného vlaku narazil zozadu elektrický rušeň Železničnej spoločnosti CARGO Slovakia. Pri náraze sa jednou osou vykoľajil jeden vagón osobného vlaku.

17. apríla 2008 – Zrážka vlakov na Hlavnej stanici v Bratislave si vyžiadala škodu za vyše 700.000 korún (20.777,06 eura). Do stojaceho medzinárodného rýchlika EuroCity, ktorý smeroval do Prahy, narazil zozadu rušeň s troma osobnými vozňami. Pri nehode, ktorá sa stala zhruba o 16.20 hod., sa ľahko zranilo 11 ľudí. Rušňovodič posunového vlaku vo výpovedi uviedol, že mal k posunu na prvú koľaj povolenie. Pri príjazde v asi 30-kilometrovej rýchlosti mu ale vo výhľade bránila vlaková súprava, ktorá stála na druhej koľaji, preto neskoro zaregistroval rýchlik EuroCity. Napriek tomu, že rušňovodič zatiahol rýchlobrzdu, zrážke nedokázal zabrániť.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.