Všetci poslanci NR SR by si mali hradiť cestu vlakom z vlastných peňaženiek

269
0

Bratislava 3. februára (TASR) – Slovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s bezplatnou vlakovou dopravou pre poslancov Národnej rady (NR) SR. Bude trvať na tom, aby si každú cestu vlakom hradil každý poslanec z vlastného vrecka.

„Nie je možné, aby poslanci využívali vlaky zadarmo. Musíme zrušiť takýto ‚papalášizmus‘,“ tvrdí predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Národniari budú preto presadzovať, aby boli takéto „nenáležité“ výhody zo zákona odstránené a aby bola predmetná výnimka zrušená. Podľa platného zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov môžu totiž v súčasnosti poslanci bezplatne využívať prostriedky osobnej železničnej dopravy.

SNS v tejto súvislosti konštatuje, že jej poslanci budú riadne, a to z vlastných peňaženiek, hradiť prepravu vlakom rovnako, ako bežný občan, ktorý má povinnosť platiť si cestovné. „To znamená, že nikdy nebudú bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy a nebudú zadarmo využívať žiadne dopravné služby,“ uvádza sa vo vyjadrení SNS.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.