Vodiči na priecestiach riskujú, často ostanú zakliesnení medzi rahnami

236
0

Bratislava 12. decembra (TASR) – Pod kolesami vlaku zomrela uplynulý týždeň jedna osoba. K zrážke vlaku a človeka došlo celkovo dvakrát, ostatný prípad nemal tragické následky. Nehody sa odohrali v úsekoch Vydrník – Poprad-Tatry a Bratislava-Nové Mesto – Podunajské Biskupice.

Minulý týždeň sa na priecestí zrazil vlak s autom v úseku medzi Prievidzou a Chrenovcom, obišlo sa to bez zranení. „Priecestie bolo pritom zabezpečené dopravnými značkami,“ upozornila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Vodiči podľa nej takto riskujú často. Príkladom má byť takisto minulo- týždňová situácia z úseku Bratislava-Vajnory – odbočka Močiar. „Auto prešlo cez priecestie tesne pred vlakom pri plnej funkčnosti zabezpečovacieho zariadenia,“ povedala Pavliková. K podobnej udalosti došlo aj v úseku Kežmarok – Studený Potok, kde auto ostalo počas jazdy vlaku medzi rahnami na priecestí. „Po uzatvorení rahna ho vodič prerazil a z miesta udalosti ušiel,“ povedala Pavliková.

ŽSR vyzvali vodičov pri prejazde cez železničné priecestie na opatrnosť. „Zrážky s vlakom bývajú často tragické,“ uviedla hovorkyňa. Pozor by si podľa nej mali dať aj cestujúci. Mnohokrát sa zrania na peróne alebo keď vystúpia z vlaku či keď sa zdržiavajú mimo priestoru vyhradeného pre cestujúcich. „Napríklad v Humennom žena nešla cez vyznačený priechod, prechádzala cez koľaj, padla a zranila sa na tvári. Muž v Kysaku pravdepodobne vyskočil z odchádzajúceho vlaku smerom do koľajiska a vážne si poranil končatiny,“ dodala Pavliková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.