Vo Vysokých Tatrách nahradia železničnú dopravu autobusy

235
0

Vysoké Tatry 25. októbra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú oddnes do stredy 26. októbra údržbu železničnej trate v úseku Starý Smokovec – Vyšné Hágy. Od štvrtka 27. októbra do piatka 28. októbra bude doprava vylúčená v úseku Tatranská Lomnica – Starý Smokovec. Železničnú dopravu nahradia v týchto dňoch od 7.30 do 14.00 h autobusy. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Dôvodom výluky sú pravidelné kontroly a údržba trakčného vedenia. „Zamestnanci ŽSR z odvetvia elektrotechniky a energetiky pri týchto výlukách trakčného vedenia vykonávajú činnosti, ktoré určujú predpisy. Pôjde napríklad o kontrolu závesov, prúdových prepojení, pevných bodov, úsekových odpojovačov. Vykonajú sa aj nátery trakčných podpier, meranie opotrebenia trolejového drôtu či izolačných stavov napájacích káblov. Kontroluje a reguluje sa výška a kľukatosť trakčného vedenia,“ vymenovala Pavliková.

Kontrola a opravné práce na železničnej trati sa realizujú vo vlastnej réžii a s použitím vlastnej strojovej mechanizácie.
ŽSR žiadajú cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác. Zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.