Vlaky z bratislavskej Hlavnej stanice do Viedne obmedzia výluky

634
0

Bratislava 15. júla (TASR) – Regionálne expresy štátnej Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) na trase medzi bratislavskou Hlavnou stanicou a Viedňou obmedzí počas šiestich dní rekonštrukcia trate. Práce budú podľa hovorkyne ZSSK Jany Morháčovej prebiehať od soboty 16. júla do štvrtka 21. júla.

Všetky vlaky, ktoré prechádzajú úsekom z bratislavskej Hlavnej stanice cez Devínsku Novú Ves a Marchegg medzi 8.00 h až 19.00 h v oboch smeroch, tak dopravca odriekne. „ZSSK zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu z bratislavskej hlavnej stanice do stanice Marchegg v pravidelných dvojhodinových intervaloch,“ priblížila hovorkyňa.

Autobusy sú podľa jej slov prednostne určené pre cestujúcich do staníc Marchegg, Schönfeld – Lassee, Siebenbrunn – Leopoldsdorf. „Stanica Devínska Nová Ves nebude náhradnými autobusmi obsluhovaná,“ upozornila. Všetky dotknuté vlaky sú pritom obmedzené v úseku Bratislava – Marchegg, v ďalšej časti trasy Marchegg – Viedeň už idú podľa cestovného poriadku.

Celkovo na tejto linke premáva podľa Morháčovej denne v pracovných dňoch 34 regionálnych expresov obidvoma smermi. Obmedzenie sa dotkne dvoch tretín z nich. Výluku realizuje správca koľajníc Železnice Slovenskej republiky a dôvodom sú rekonštrukčné práce medzi stanicami Devínska Nová Ves – Marchegg.

Dopravca tak prosí cestujúcich do Viedne, aby pre obmedzené kapacity miest v autobusoch uprednostnili radšej vlakové spojenie zo stanice Bratislava Petržalka cez Kittsee. „Tieto vlaky pôjdu bez obmedzenia podľa cestovného poriadku a v bežný pracovný deň premávajú v hodinových intervaloch,“ doplnila Morháčová.

Zo stanice Bratislava hlavná stanica do stanice Bratislava – Petržalka premáva pritom pre cestujúcich priame spoje mestskej hromadnej dopravy, a to autobus číslo 93, ktorým cesta trvá 10 minút. „ZSSK sa cestujúcim ospravedlňuje za problémy spôsobené obmedzeniami v osobnej železničnej doprave,“ dodala hovorkyňa.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.