Vlaky RegioJetu prepravili v roku 2018 takmer 10 mil. cestujúcich

199
0

Bratislava 22. januára (TASR) – Vlaky spoločnosti RegioJet prepravili v roku 2018 na všetkých svojich linkách 9,7 milióna cestujúcich. V porovnaní s predchádzajúcim rokom tak ide o medziročný nárast o 29 %. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Diaľkové vlaky dopravcu, ktoré jazdia na trasách Praha – Ostravsko, Praha – Košice – Humenné a Praha – Brno – Bratislava/Viedeň, prepravili v minulom roku spolu 5,9 milióna cestujúcich. Medziročne tak týmito vlakmi cestovalo približne o 1,2 milióna ľudí viac. Podľa hovorcu to bolo spôsobené zavedením nových spojov na trase Praha – Brno – Viedeň/Bratislava.

V prípade regionálnych spojov na Slovensku na trase Bratislava – Komárno RegioJet prepravil vlani približne 3,7 milióna pasažierov, čo predstavuje medziročný nárast o milión nových cestujúcich. Nárast počtu cestujúcich sa podľa hovorcu odráža aj v pozitívnych ekonomických výsledkoch spoločnosti.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.