Vlaky medzi Bratislavou a Púchovom budú jazdiť rýchlosťou 160 km/h

1186
0

Bratislava 10. novembra (TASR) – Na železničnej trati medzi Bratislavou a Púchovom budú vlaky od decembra premávať rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu (km/h). „Tým sa medzi Žilinou a Bratislavou skráti cestovanie u rýchlikov o 15 minút a u vlakov InterCity o ďalších sedem minút,“ priblížila pre TASR hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Novinka vstúpi do praxe od pravidelnej zmeny cestovných poriadkov, ktorá začne platiť od nedele 10. decembra. Ministerstvo zároveň od tohto dátumu obnoví aj vlakové spojenie medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou. „Spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne ponúkne dopravu v čase silnej dopravnej špičky. Spolu pôjde o 10 spojov v oboch smeroch,“ doplnila Ducká.

Týmto krokom chce ministerstvo podľa jej slov pokračovať v snahách o systémové rozširovanie cezhraničnej dopravy a celkového lepšieho prepojenia Slovenska so susednými regiónmi. „Zároveň chceme ponúknuť ďalšiu možnosť využívania verejnej dopravy,“ uviedla.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.