Vlakové spoje sa pred blížiacimi sa Dušičkami postupne napĺňajú

191
0

Bratislava 24. októbra (TASR) – Vlakové spoje v období okolo blížiaceho sa Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých sa postupne zapĺňajú. Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví v tomto období dva mimoriadne rýchliky a zároveň 26 posilových vlakov

Oba mimoriadne vlaky ponúkajú podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča ešte dostatok voľných miest. „Napriek tomu cestujúcim odporúčame, aby si vopred zabezpečili rezerváciu miesta,“ dodal Kováč.

Napríklad už v súčasnosti je vo štvrtok 25. októbra obsadený na 69 % InterCity (IC) vlak, ktorý o 17.43 h vyráža z Bratislavy a smeruje do Košíc. Zároveň je v tento deň na 91 % obsadený EuroCity (EC) vlak s odchodom z Prahy o 17.51 h, ktorý má do Bratislavy plánovaný príchod o 21.50 h.

Čo sa týka piatka 26. októbra, v tento deň je napríklad na 96 % obsadený IC vlak, ktorý o 15.46 h vyráža z Bratislavy a smeruje do Košíc. Na tejto trase je tiež na 77 % obsadený IC vlak s odchodom z Bratislavy o 17.43 h, zároveň je na 74 % obsadený aj rýchlik s odchodom z Bratislavy o 8.03 h. V tento deň je tiež na 82 % vypredaný EC vlak, ktorý o 17.51 h štartuje v Prahe a smeruje do Bratislavy.

V sobotu 27. októbra je momentálne najvyšší záujem o IC vlak s odchodom z Bratislavy o 11.43 h, ktorý smeruje do Košíc. Obsadený je na 92 %. Súčasne je na 81 % obsadený aj rýchlik do Košíc, ktorý vyráža z Bratislavy o 8.03 h.

ZSSK pritom avizujú, že v súlade s technickými možnosťami jednotlivých vlakov budú v období okolo týchto sviatkov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie InterCity, tiež expresné spoje, rýchliky, regionálne rýchliky a osobné vlaky, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti.

Kováč zároveň doplnil, že v utorok 30. októbra, v deň mimoriadneho štátneho sviatku, budú vlaky ZSSK premávať ako v bežný pracovný deň.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.