Vedenie nemeckej železnice po orkáne Friederike zvýši ochranu tratí

348
1

Berlín 27. januára (TASR) – Vedenie Nemeckej dráhy (Deutsche Bahn, DB) po ničivom orkáne Friederike, ktorý na sklonku minulého týždňa zastavil na viac ako 36 hodín diaľkovú rýchlikovú dopravu v celej krajine, sa rozhodlo viac investovať do ochrany tratí. Na tento účel v nasledujúcich piatich rokoch vynaloží namiesto plánovaných 500 miliónov eur o 125 miliónov eur viac. 

Železnica vytvorí 150 pracovných miest. Tím sa bude starať, aby ochranné pásmo popri tratiach bolo dostatočne široko odlesnené a v prípade orkánov by už nemali padať na koľaje veľké stromy. Medzi novými zamestnancami budú aj lesníci.

Priatelia železnice združení v organizácii Pro Bahn po poslednej veternej kalamite navrhovali vedeniu DB, aby sa popri tratiach vysádzali len porasty, ktoré nenarastú vysoko.

Minulý týždeň zastavilo vedenie DB diaľkovú rýchlikovú dopravu v krajine po prvý raz od roku 2007. Hlavným problémom boli stromy popadané na koľajniciach.

728*90

1 komentár

  1. A zaujímavé, ekoteroristi čušia byť to na Slvenskuúv Čechách to by bolo kvikotu a vreskotu!!!!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.