Vedenie DB chce zvýšiť dodržiavanie grafikonu novou štátnou subvenciou

260
0

Berlín 11. novembra (TASR) – Vedenie nemeckého dopravcu Deutsche Bahn žiada od spolkovej vlády 4,9 miliardy eur na zvýšenia dodržiavania cestovného poriadku najdôležitejších rýchlikových spojov. Minister dopravy Andreas Scheuer však požaduje záruky, že sa investícia oplatí. Železnica by mala sumu preinvestovať do roku 2022. V nedeľu o tom informoval denník Bild am Sonntag.

Finančnú sumu obsahuje program vedenia dopravnej spoločnosti Naša agenda pre lepšiu železnicu. V poslednej dekáde novembra sa ním bude zaoberať dozorná rada DB. Minister Scheuer žiada od jej vedenia modernú infraštruktúru, zvýšenie dodržiavania grafikonu a menej dopravných nehôd spôsobených zlyhaním techniky.

V októbri presnosť príchodu diaľkových rýchlikov do cieľových staníc klesla na 71,8 %. V Nemecku sa pokladá za presný príchod rýchlika, ak sa do cieľa dostane najviac s oneskorením šesť minút od stanoveného grafikonu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.