Väčšinu zamestnancov z linky Bratislava – Košice presunie RegioJet na iné spoje

546
0
ZDIEĽAŤ

Bratislava 27. januára (TASR) – Po odchode z trate Bratislava – Košice presunie súkromný dopravca RegioJet väčšinu zamestnancov z tejto linky na ďalšie spoje spoločnosti. Napríklad na medzinárodné linky Bratislava – Praha či Košice – Praha. Práve trasu Košice – Praha dopravca od 26. februára posilňuje o ďalší pár vlakov a potrebuje na nej nových pracovníkov.

„V súvislosti s ukončením prevádzky spojov na trase Bratislava – Košice a späť nemusel dopravca našťastie pristúpiť k žiadnemu hromadnému prepúšťaniu zamestnancov,“ uviedol pre TASR hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Tak ako spoločnosť plánovala, podarilo sa jej väčšinu zamestnancov, predovšetkým z radov palubného personálu či strojvedúcich, uplatniť v iných spojoch dopravcu. „Niektorí zamestnanci prejavili záujem tiež o pracovné uplatnenie v rámci prevádzky v Českej republike alebo v autobusovej divízii RegioJet,“ dodal Ondrůj.

Priamo v súvislosti s odchodom dopravcu z trasy Bratislava – Košice sa podľa jeho slov nepodarilo nájsť ďalšie uplatnenie len pre približne 10 zamestnancov. „Išlo napríklad o predajcov z regionálnych predajných miest mimo Košíc či Bratislavy alebo zamestnancov skladu potravín v Bratislave,“ vysvetlil hovorca. Celkovo zamestnáva RegioJet na Slovensku v železničnej doprave viac než 300 ľudí.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.