Väčšinu zamestnancov z linky Bratislava – Košice presunie RegioJet na iné spoje

789
0

Bratislava 27. januára (TASR) – Po odchode z trate Bratislava – Košice presunie súkromný dopravca RegioJet väčšinu zamestnancov z tejto linky na ďalšie spoje spoločnosti. Napríklad na medzinárodné linky Bratislava – Praha či Košice – Praha. Práve trasu Košice – Praha dopravca od 26. februára posilňuje o ďalší pár vlakov a potrebuje na nej nových pracovníkov.

„V súvislosti s ukončením prevádzky spojov na trase Bratislava – Košice a späť nemusel dopravca našťastie pristúpiť k žiadnemu hromadnému prepúšťaniu zamestnancov,“ uviedol pre TASR hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Tak ako spoločnosť plánovala, podarilo sa jej väčšinu zamestnancov, predovšetkým z radov palubného personálu či strojvedúcich, uplatniť v iných spojoch dopravcu. „Niektorí zamestnanci prejavili záujem tiež o pracovné uplatnenie v rámci prevádzky v Českej republike alebo v autobusovej divízii RegioJet,“ dodal Ondrůj.

Priamo v súvislosti s odchodom dopravcu z trasy Bratislava – Košice sa podľa jeho slov nepodarilo nájsť ďalšie uplatnenie len pre približne 10 zamestnancov. „Išlo napríklad o predajcov z regionálnych predajných miest mimo Košíc či Bratislavy alebo zamestnancov skladu potravín v Bratislave,“ vysvetlil hovorca. Celkovo zamestnáva RegioJet na Slovensku v železničnej doprave viac než 300 ľudí.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.