V Žiline a vo Vrútkach sa upravia večerné vlaky aj ranné spoje v špičke

318
0

Bratislava 10. decembra (TASR) – Zlepšenie prípojovosti vlakov v Žiline a vo Vrútkach vo večerných hodinách či lepšie dochádzanie do Žiliny v rannej špičke. To sú zmeny, ktoré má v Žilinskom kraji priniesť úprava cestovného poriadku vlakov štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Do platnosti vstúpi v nedeľu 11. decembra.

Večerný vlak zo Žiliny do Liptovského Mikuláša tak bude po novom odchádzať o 26 minút neskôr, teda o 21.50 h. Tým sa podľa dopravcu umožní cestovať týmto spojom aj zamestnancom ŽOS Vrútky z popoludňajšej zmeny.

„Posunutím odchodu osobného vlaku zo Žiliny na 21.50 h sa vytvorí aj prípoj od večerného expresného vlakuz Prahy, ktorý príde do Žiliny o 21.35 h. Teraz vlak zo Žiliny do Liptovského Mikuláša odchádza o 21.24 h,“ doplnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Čo sa týka ranných spojov, osobný vlak z Liptovského Mikuláša s odchodom o 6.35 h príde po novom do Žiliny o 18 minút skôr, teda o 8.05 h. Vo Vrútkach už nebude čakať na predchádzanie komerčným vlakom.

Od úpravy cestovného poriadku bude tiež ranný školský vlak z Trenčína do Žiliny s príchodom o 7.07 h pokračovať až do Kraľovian. „Vlak bude zostavený z elektrickej poschodovej jednotky a zabezpečí tak väčšie pohodlie aj pre dochádzajúcich do Turian a Sučian. V súčasnosti musia prestupovať v Žiline,“ opísal Kováč.

Zároveň bude osobný vlak s odchodom zo Žiliny o 17.57 h smerujúci do Skalitého od nedele premávať denne, doteraz nepremával v sobotu. Tiež osobný vlak z Čadce bude odchádzať skôr, a to o 17.27 h, aby zabezpečil v Žiline prestup na InterCity vlak do Bratislavy.

Celkovo bude ZSSK v Žilinskom kraji po úprave cestovného poriadku vypravovať 139 diaľkových a 284 prímestských vlakov. Obsluhovať bude 104 staníc a na väčšine trás budú spoje s pravidelným prestupom 20 minút, maximálne do 30 minút.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.