VIDEO: V spoločenskom vozni ZSSK vystavia fotografie z archívu TASR

221
0
Na snímke lokomotíva IC vlaku Macejko Železniènej spoloènosti Slovensko (ZSSK) poèas predstavenia v Košiciach 4. marca 2019. Vlak by mal posilni dopravu medzi Bratislavou a Košicami poèas majstrovstiev sveta. FOTO TASR - František Iván

Bratislava 9. mája (TASR) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR) pripravila v spoločenskom vozni unikátnu výstavu fotografií, ktorá prezentuje úspechy slovenského hokeja na svetových šampionátoch.

Výstava poteší všetkých, ktorí s hrdosťou či nostalgiou spomínajú na tie najpamätnejšie momenty v ére slovenského a československého hokeja. Séria 30 spravodajských fotografií z archívu TASR je rozdelená do piatich tém: Petrohrad 2000, Göteborg 2002, Helsinki 2003, Helsinki 2012 a poslednú tvoria historické zábery.

Cestujúci na výstave nájdu aj vyše polstoročné čiernobiele fotografie z digitalizovaného archívu TASR. Okrem toho budú môcť fanúšikovia v spoločenskom vozni vidieť na televíznej obrazovke aj tri krátke rozhovory s legendárnymi slovenskými hokejistami, ktorí boli členmi majstrovských tímov z rokov 1972, 1985 a 2002.

„Verím, že priaznivci športu ocenia pridanú hodnotu, ktorú im okrem zábavy ponúkame v spoločenskom vozni. Naša hokejová história je nezabudnuteľná, väčšina z nás má ešte v živej pamäti víťazný šampionát v Göteborgu, nájde sa však stále aj veľa pamätníkov československých úspechov. Bol by som veľmi rád, keby sa aj vďaka ‚euforickému‘ charakteru spoločenského vozňa podarilo vytvoriť správnu optimistickú a majstrovskú atmosféru,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

„Archív TASR má cenu zlata z Göteborgu, cenu striebra z Petrohradu i bronzu z Helsínk. Prajem nášmu hokeju to, čo prajem aj našim vlakom: presnosť, rýchlosť a úspešnú cestu za svojimi cieľmi. Fanúšikom prajem príjemnú zábavu,“ dodal generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Železničná spoločnosť Slovensko upozorňuje, že prvé špeciálne posilnené hokejové „ícečko“ – vlak IC 521 MACEJKO odíde z bratislavskej hlavnej stanice 10. mája 2019 do Košíc o 6.01 h. Vlak bude z hlavného mesta vypravený tak, aby vyhovel požiadavkám všetkých priaznivcov hokeja.

ZSSK počas svetového šampionátu vypraví vlak IC 521 MACEJKO posilnený o spoločenský vozeň a štyri vozne II. triedy spolu sedemkrát vždy počas zápasov slovenskej reprezentácie v základnej skupine. Zároveň iba v tieto dni vypraví aj mimoriadne IC ktoré bude slúžiť primárne na návrat fanúšikov po zápase z Košíc do Bratislavy.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.